Alexis Sanchez sakatlıklardan kurtulamıyor!

Jose Mourinho, Manchester United’ın Şilili yıldızı Alexis Sanchez’in uzun bir süre sahalardan uzak kalacağını doğruladı.

29 yaşındaki Şilili perşembe günü sakatlık yaşadı. Sanchez’in ne kadar ciddi bir sakatlık yaşadığını belirlemek için henüz bir inceleme yapılmadı. Mourinho ise yıldız oyuncunun acı içinde çığlık attığını söyledi ve altı hafta gibi bir süre uzak kalacağını belirtti. Sakatlık hakkında düşüncelerini söyleyen Mourinho, “ Bir hafta veya 10 gün içinde hazır olacağı küçük bir kas yaralanması değil gibi görünüyor.” dedi.

Sanchez’in sakatlığı hakkında değerlendirmelerde bulunan Portekizli, “Agresif bir kas yaralanması. Henüz inceleme yapılmadı. Ancak Alexis tecrübeli bir oyuncu. Sakatlanmanın ne olduğunu biliyor. Tecrübelerimden yola çıkarsam uzun bir sakatlık dönemi geçirebilir.” diye belirtti.

Sanchez sezon başından itibaren birçok maçta takımını yalnız bıraktı ve formsuzluğundan dolayı sıkça eleştirilerin merkezinde yer alıyor.

Mourinho, Victor Lindelof’’ün de yaşadığı sakatlığın Sanchez’e oranla daha ciddi olduğunu söyledi. Cumartesi günü evinde Crystal Palace’a karşı mücadele ederken sakatlık yaşayan İsveçli takımını bir süre yalnız bırakacak.

Manchester United’da yaşanan sakatlıklar dışında da açıklamalarda bulunan Mourinho, Fellaini hakkında konuştu. Oyuncunun son zamanlardaki performansın memnun olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam Fellaini için, “Herkes onun bir Maradona olmadığını biliyor fakat kendisinden memnunum.” dedi.