Alexis Sanchez Madrid yolcusu mu?

The Sun gazetesinde yer alan haberde Alexis Sanchez’in Manchester United’dan ayrılarak Real Madrid’in yolunu tutacağı ve transferin gerçekleşirse her iki taraf içinde olumlu olacağı belirtildi.

Real Madrid’in United ile problemleri bulunan eski Barcelona yıldızı ile takımı güçlendirmek istediği söylentileri yayıldı.

29 yaşındaki Sanchez, geçtiğimiz günlerde Old Trafford’da yalnız olduğunu ve Arsenal’deki zamanına rağmen İngiltere’deki dil engeli ile mücadele ettiğini açıkladı. Basında yer alan haberlere göre David De Gea, Juan Mata ve Romelu Lukaku’nun, Sanchez’in United’daki yakın arkadaşları olduğu düşünülüyor.  Bu sezona kötü başlayan ve Arsenal dönemi ile sık sık kıyaslanan yıldız oyuncunun gelecek transfer dönemi takımdan ayrılmasının sürpriz yaratmayacağı yazıldı. Haberin devamında Mourinho’nun da maliyetli oyuncu ile yolları ayırmak istediği bilgisi verildi. Mourinho’nun Şilili yıldızın Real Madrid’e gitmek istemesi halinde transfere izin vereceği belirtildi.

Alexis Sanchez Arsenal’den ayrıldığı günden itibaren İngiliz basınında formsuzluğuyla gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sezona kötü başlayan ve sakatlıklarla maç kaçırmaya devam eden Sanchez’in United kariyeri oldukça iç karartıcı. Arsenal forması altında 122 maça çıkan Şilili 60 gol kaydederken, United forması ile 21 maçta 3 gol kaydedebildi. Maç başı gol oranlarında Arsenal’de 0.49 orana sahip olan Sanchez United formasıyla bu oranı 0.14’e düşürdü.

Kaynak: www.thesun.co.uk