Alexander-Arnold, “Arka arkaya kazanmak, bir kez kazanmaktan daha zor”

Liverpool’un genç yıldızı Trent Alexander-Arnold, şampiyonluk unvanını korumaları için lige adapte olmalarını ve gelişmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Sky Sports’a konuşan Trent Alexander-Arnold, “Bizim için bu, sahip olduğumuz puanların üstesinden gelmek ya da daha fazla gol atmakla ilgili değil, hepimizin bir takım olarak gelişip kazanmaya devam edip edemeyeceğimizle ilgili. Bu zihniyeti korumamız gerekiyor, bu kadar ilerlememize yardımcı olan en önemli şey bu. Artık sırtımızda büyük bir hedef olduğunu biliyoruz, çünkü takımlar bizimle oynadıklarında daha fazla motive olacaklar, bu yüzden bu zihniyetle eşleşmeli ve bir sonraki adıma geçmeliyiz. Arka arkaya kazanmak, bir kez kazanmaktan daha zor” diye konuştu.

Premier Lig’in son 10 yılında sadece Manchester City arka arkaya şampiyon olma başarısı gösterebilirdi. Manchester City 17/18 ve 18/19 sezonlarında şampiyonluk unvanını koruyabilmişti.

Alexander-Arnold, Salı günü PFA yılın genç oyuncusu seçilmişti. 2001’de yılında seçilen Steven Gerrard’dan bu yana Bireysel Ödülü kazanan ilk Liverpool oyuncusu olmuştu. Geçtiğimiz sezon 4 gol ve 13 asist üreten genç bek, sezon ilerledikçe hücumdan çok savunmaya odaklandığını belirtti. Trent, “Geçen sezonun ikinci yarısında, hatta her şeyden sonra son çeyreğe doğru, alanı bulmak ve bu özgürlüğe sahip olmak biraz daha zordu. Kendimi, alışkın olmadığım oyunlarda buldum. Sadece bunu yapmaya çalışabilirim. Her mevsim uyum sağlamalı ve alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz çünkü herkes gelişiyor. Aynı kalamazsın, gelişmeye devam etmelisin. Benim için kişisel, ekip için yeni duruma uyum sağlamalı ve hızlı bir şekilde göstermeliyiz” dedi.

Genç oyunculara tavsiye de veren Trent, “Bu yaşta her şey gelişimle ilgili, diğer oyunculara ve ne yaptıklarına, farklı bir yaşta neler başardıklarına bağlı kalamazsınız. Çalışmaya devam edin ve kendi oyununuzu gösterin” diye belirtti.