Alderweireld geleceğinden emin değil!

Toby Alderweireld, gelecek sezon Tottenham oyuncusu olup olmayacağını bilmediğini söyledi.

Tottenham sene başında Toby Alderweireld’ı kaybetmemek için sözleşmesinde bulunan bir yıl uzatma maddesini aktif hale getirmişti. Belçikalı oyuncu, uzatma maddesinin kullanılmasına rağmen sezon sonunda takımda kalıp kalmayacağını bilmediğini söyledi. Yıldız savunma oyuncusunun sözleşmesinde 25 milyon pound karşılığında serbest kalma maddesi bulunuyor.

2015 yazında Atletico Madrid’den 16 milyon avro karşılığında takıma katılan Belçikalı oyuncu, geldiği günden itibaren Spurs savunmasının vazgeçilmezlerinden biri oldu. Bu sezon Premier Lig’de 27, Şampiyonlar Ligi’nde ise 7 maçta şans bulan oyuncunun adı geçtiğimiz sezon Manchester United ile anılmıştı.

Sky Sport News’e açıklamalarda bulunan Alderweireld, “Bu sezon için oynayacak daha çok şey var fakat Tottenham ile sadece bir yıl daha sözleşmem var. Bir sezondan daha fazla görünmüyorum. Bilmiyorum, diğer olan bitenleri fakat Tottenham’da mutluyum. Geleceğin bize neler getireceğini göreceğiz” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Alderweireld, “Kendimi çok formda hissediyorum. Sanırım bu sezon çok daha fazla sahada olma şansı yakaladım. Bunun bir artısı olduğunu düşünüyorum kendimi 30 yaşındaymış gibi hissetmiyorum. Söylediğim gibi burada mutluyum, oynamamız gereken daha çok maç var. Sezon sonu ne olursa olsun elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım” dedi.

Ajax altyapısının bir ürünü olan Toby’nin kariyerinde 4 Hollanda Ligi, 2 Hollanda Kupası, 1 Hollanda Süper Kupası ve Atletico Madrid ile 1 La Liga şampiyonluğu bulunuyor.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment