Alderweireld devam etmek istiyor!

Tottenham Hotspur’un Belçikalı savunma oyuncusu Toby Alderweireld perşembe gününe kadar geçerliliğini koruyan serbest kalma maddesine rağmen kulüp ile yola devam etmek istediğini açıkladı.

Alderweireld’in sözleşmesinde yer alan ve sözleşmesinin son senesine kadar aktifliğini koruyan 25 milyon sterlinlik bir teklifle serbest kalma durumu perşembe günü son bulacak.

Geçtiğimiz gün oynanan ve Tottenham’ın Juventus’u 3-2 mağlup ettiği hazırlık maçında sahaya kaptan olarak çıkan Belçikalı, “Gelecek sezona Tottenham oyuncusu olarak başlamak istiyorum” dedi.

Sözlerine devam eden Toby Alderweireld, “Bu benim futboldaki odak noktam. Her şey çok hızlı gelişebilir fakat tek istediğim Tottenham’a odaklanmak ve gelecek sezona hazır olmak. Bence kulüp ve menajer takıma olan bağlılığımın farkında. Juventus karşısında sahaya kaptan olarak çıktım, bana güvendiklerini biliyorum. Sözleşmemde yer alan maddenin farkındayım fakat Tottenham’da devam etmek istiyorum. Yapmam gereken işle ilgileniyorum ve burada mutluyum” diye konuştu.

İngiliz basınında Tottenham’ın oyuncuyu kaybetmesi halinde yerine alternatifler baktığı vurgulanmıştı. Toby Alderweireld’in adı uzun zamandır Roma ile anılıyordu.

Leave a Comment