Albrighton sezonun geri kalanında olmayabilir!

Leicester City oyuncusu Marc Albrighton, sezonun geri kalanını hamstring sakatlığı nedeniyle ile kaçırabilir. Albrighton, geçen hafta oynanan King Power Stadyumu’ndaki Manchester United karşılaşmasından önce antrenmanlara başlamıştı.

Teknik Direktör Claude Puel, Albrighton’ın yaşadığı sakatlığın ameliyat gerektirdiğini ve sezon bitmeden dönmesi hakkında şüpheli olduğunu söyledi. Puel, “Bu bizim için kötü bir haber. Ciddi bir sakatlık, evet, ciddi bir yaralanma. Sanırım sezonun sonuna kadar müsait olmayacak. Bunu görmemiz gerekecek. Albrighton bize ruh verdi, takım için sahada çok çalışıyordu ve elbette şimdi takım için başka bir denge bulmak zorunda kalacağız. Bizim için kötü bir şey olacak, ama diğer oyuncuların kalitesini gösterme şansı olacak” diye belirtti.

Leicester City Pazar günü ligin güçlü ekiplerinden Tottenham Hotspur’a konuk olacak.  Albrighton dışında Tottenham maçını kaçıracak bir diğer isim de Daniel Amartey. Amartey’in yerine Monaco’dan kiralık olarak takıma katılan Belçikalı genç yıldız Tielemans’ın Tottenham maçıyla Leicester kariyerine başlaması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Manchester United maçının ardından Jamie Vardy’nin tepkileri üzerine sorulan soruya Puel, oyuncunun yenilgi sonrası öfkeyle tepki verdiğini ve onunla herhangi bir sorunu olmadığını söyledi. Puel, “Onunla iyi bir ilişkim var. Jamie’yi tanıyoruz ve kaybettiğimiz maçlardan sonra hiçbir zaman mutlu olmuyor. Bu bir oyuncu için normal” dedi.

Leicester City 25 hafta sonunda 32 puanla 11’inci sırada yer alıyor. Tilkiler son dört Premier Lig maçında galibiyet alamadı ve zorlu Tottenham maçını bekliyor.